DIVING & SUPPORT

Kurs nurkowania Poznań
Kurs nurkowania Poznań
17 lutego 2021

Diving&Support autoryzowanym doradcą Tecline

Miło mi poinformować, że Diving & Support właśnie dołączył do grupy autoryzowanych Doradców Sprzętowych firmy Tecline! Głównym celem tego przedsięwzięcia jest możliwość wspierania rozwoju nurków zarówno poprzez sprzęt jak i doradztwo techniczne w zakresie jego doboru.

 

Czy zdajesz sobie sprawę, że nurkowie niejednokrotnie kupują sprzęt wiele razy zanim trafią na ten właściwy? Dzieje się tak pomimo tego, że firmy produkujące sprzęt, zwyczajowo wytwarzają wyposażenie wysokiej klasy. Przykładowo - wiele osób po zakończeniu kursu OWD zupełnie nie wie w jaki sprzęt zainwestować i opiera się tylko na wypożyczeniach, tudzież kupuje to co dany sklep „wciśnie” jako tzw. super sprzęt. Po zakupie ten nie zawsze do nas pasuje, a w praktyce okazuje się, że zupełnie nie spełnia naszych oczekiwań.

Jedną z głównych przyczyn takiego stanu rzeczy może być brak wiedzy sprzedającego na temat poziomu naszego zaawansowania i planów w odniesieniu do dalszej nurkowej przygody. Dodatkowo bardzo często sprzedawcy doradzają nam tylko i wyłącznie online co również niesie ze sobą pewną dozę ryzyka. Tymczasem nurek (szczególnie początkujący) przed zakupem sprzętu, potrzebuje bardzo rzetelnej dawki informacji zarówno teoretycznych jak i praktycznych. Dodatkowo, kupujący powinien mieć też czas na przeanalizowanie tego co wie z tym co usłyszał od doradcy sprzętowego. Takie podejście do tematu pozwoli na przemyślany i trafiony zakup.

W moim rozumieniu rolą doradcy jest - nie sprzedawać za wszelką cenę, ale wręcz odwieść od zakupu, jeżeli ten nie jest odpowiednim wyborem. Nie krępuj się więc opowiedzieć mi o swoim nurkowaniu, o planach, o tym co najbardziej kręci Cię pod wodą, a ja zaproponuję Ci sprzęt, który nie tylko będziesz mógł wypróbować przed zakupem, ale będzie też dobrany w taki sposób, abyś mógł w pełni wykorzystać jego potencjał. Warto tu zaznaczyć, że odpowiednio dobrany sprzęt może poprawić Twoją technikę nurkowania, ergonomie poruszania się pod wodą. Jeśli zdecydujesz się na doradztwo o wszystkim opowiem Ci tak, aby było dla Ciebie w pełni zrozumiałe i logiczne. Odpowiem na Twoje pytania i rozwieję Twoje wątpliwości.

 

Zamierzam sprostać wysokim oczekiwaniom nie tylko instruktorów, czy nurków technicznych, ale przede wszystkim najbardziej wymagającej grupy - nurków początkujących.

 

Zapraszam

Diving & Support

POWRÓT