DIVING & SUPPORT

Kurs nurkowania Poznań
Kurs nurkowania Poznań
01 stycznia 2021

Sidemount - konfiguracja boczna w nurkowaniu

Sidemount (SM) jest to konfiguracja boczna, zupełnie inna od tej standardowej, rekreacyjnej konfiguracji stosowanej na podstawowych kursach. Wywodzi się ona z nurkowań jaskiniowych, podczas których zachodzi potrzeba dużej elastyczności i dostosowania się do reżimu dyktowanego przez ciasne skalne wnętrza. Nurek w SM ma co najmniej dwie butle umieszczone po bokach swojego ciała. Takie ułożenie ułatwia obserwację pierwszego stopnia i dostęp do zaworów. To zwiększa nie tylko komfort psychiczny nurka, ale przede wszystkim realnie wpływa na jego bezpieczeństwo i daje większy zapas powietrza. Sidemount jest swego rodzaju innowacją w nurkowaniu, która sprawia, że nurkowanie rekreacyjne jest bardziej bezpieczne.

Po nauce standardowej konfiguracji, SM jest kolejnym krokiem w rozwoju nurka. Dzięki SM zachowanie pływalności, trymu i dowolnego ułożenia w wodzie jest łatwiejsze, szybsze a także wygodniejsze dla kręgosłupa.

Zapraszamy na szkolenia, nurkowania i kursy w konfiguracji bocznej na stopnie SM* , SM**, SM***.

Osoby, które rozważają spróbowanie swoich sił w nurkowaniu Sidemount, ale mają jakiekolwiek wątpliwości, zapraszamy na kurs Sidemount.

Sidemount przestaje być rozwiązaniem tylko dla nurkowań technicznych, a jest coraz częściej wybieraną konfiguracją do nurkowania rekreacyjnego. Zapraszamy do kontaktu.

POWRÓT