Powrót

KURSY SPECJALISTYCZNE

Jeśli jesteś już wprawnym nurkiem to zapewne prędzej czy później zdecydujesz się na kursy specjalistyczne. W mojej ofercie znajduje się szeroki wachlarz możliwości. M.in.:

 

SKUTER PODWODNY - kursantom, którzy dopiero ukończyli OWD i chcą kontynuować swoją przygodę polecam szczególnie Kurs Nurkowania ze Skuterem Podwodnym. Podczas kursu czekają Cię dwa nurkowania na wodach otwartych. Wspaniała przygoda, niesamowite doznania oraz pozytywne emocje.  W trakcie szkolenia poznasz procedury bezpieczeństwa oraz sytuacje awaryjne, w tym holowanie nurka, oraz usterki wynikające z użycia skutera.

Kliknij i zobacz jak przebiega takie szkolenie - Skuter

 

NAWIGACJA PODWODNA - kursantom, którzy dopiero ukończyli OWD i chcą kontynuować swoją przygodę w pierwszej kolejności rekomenduję ukończenie nawigacji podwodnej. Szkolenie to pozwoli Ci poczuć się jeszcze pewniej pod wodą. Będziesz w stanie zorientować się gdzie mniej więcej się znajdujesz, w którą stronę płyniesz i jak wrócić do brzegu. Są to kluczowe umiejętności szczególne w zakresie zachowania bezpieczeństwa pod wodą.

 

PRZEWODNIK GRUPY - ciekawą możliwością jest również ukończenie kursu na przewodnika grupy. Wraz z rozwojem i zdobywaniem coraz to wyższych stopni z pewnością pojawią się nurki kiedy to Ty będziesz przewodniczyć grupie. Nauczę cię poprawnie planować nurkowanie tak aby było bezpieczne dla wszystkich uczestników. Kurs ten sprawi, że będziesz przygotowany do przewodniczenia i przyjdzie Ci to robić nie w stresie, a z przyjemnością.


KURS RATOWNICTWA NURKOWEGO - jest to jedyny spośród wszystkich oferowanych przeze mnie kursów, który mam nadzieję nigdy się nie przyda. Niemniej zachowanie bezpieczeństwa nie polega tylko na tym aby skupiać się na sobie. Warto znać podstawowe zasady ratownictwa wodnego ponieważ może się zdarzyć, że Twoja wiedza uratuje życie komuś innemu. Pamiętaj, że nurkując w parze lub grupie jesteś odpowiedzialny nie tylko za siebie, ale również za innych - szczególnie jeśli posiadasz już uprawnienia. 

 

NURKOWANIE NOCNE - jeśli jesteś regularnym nurkiem to musisz wiedzieć, że w nurkowaniu można doświadczyć jeszcze więcej. Nurkowanie nocne to zupełnie inny wymiar tego sportu. Zupełnie inna jakość. Pozwala poznać nocne życie akwenu, które jest jeszcze bogatsze niż to dzienne. Pod wodą widzisz tylko to co oświetlisz latarką, zmysły się wyostrzają i jesteś w stanie dostrzec jeszcze więcej szczegółów. Nurkowanie nocne to niesamowite, zniewalające doświadczenie. Rządzi się jednak nieco innymi prawami, dlatego warto się do niego odpowiednio przygotować. Jeśli myślisz, że w nurkowaniu nic Cię nie zaskoczy to pozwól sobie udowodnić, że jest zupełnie inaczej. Jeśli spróbujesz tego doświadczenia to z pewnością je pokochasz.

Zobacz jak przebiega kurs nurkowania nocnego "kliknij"

 

NURKOWANIE WRAKOWE - dla pasjonatów historii i nie tylko, ciekawą opcją jest kurs nurkowania wrakowego. Jest to kolejny rodzaj nurkowań, który wymaga dodatkowych umiejętności. Jako, że większość wraków leży na dnie mórz i oceanów, warto rozważyć odbycie takiego kursu nad Bałtykiem. Wraki znajdują się tam na różnych głębokościach dzięki czemu można dobrać miejsce do osobistych możliwości kursanta. Przy okazji możesz nauczyć się nurkowania z łodzi w zależności od wcześniejszych ustaleń i preferencji. 


DEEP DIVING - nurkowanie głębokie jest wymagające i wymaga odpowiedniego przygotowania zarówno teoretycznego jak i praktycznego. Szkolenie rekomenduję nurkom zaawansowanym (przynajmniej AOWD), którzy regularnie uprawiają ten sport. W odniesieniu do bezpieczeństwa nie bez znaczenia pozostaje bowiem fakt, czy osoba nurkująca ma wystarczające umiejętności, jest w odpowiedniej kondycji psychofizycznej i czy organizm jest przygotowany do głębokich zejść. 

 

NURKOWANIE W SUCHACZU - to szkolenie jest dla tych, którzy chcą nurkować cały rok niezależnie od pogody. Dzięki suchemu skafandrowi sezon nurkowy nigdy się nie kończy. Dodatkowo, nawet latem znacznie przyjemniej jest uprawiać deep diving w takim skafandrze niż w piance, w której na większych głębokościach jest zwyczajnie zimno. Do nurkowań w suchym warto się przygotować ponieważ dochodzi kolejny zawór do obsługi, a nieodpowiednie zachowanie pod wodą może nas wpędzić w kłopoty. Wszystkiego można się jednak nauczyć, a odpowiednia obsługa skafandra poszerzy możliwości dot. nurkowań niezależnie od warunków pogodowych, głębokości i pory roku. Serdecznie zapraszam na ten właśnie kurs. 

 

NURKOWANIE SIDEMOUNT - kurs nurkowania w konfiguracji z bocznymi butlami (SideMount) pozwoli Ci na zwiększenie umiejętności zarówno pod, jak i nad wodą. Logistyka sprzętowa przed i po nurkowaniu stanie się łatwiejsza. Konfiguracja SideMount jest niezwykle wygodna, daje dużo swobody i znacznie odciąża kręgosłup nurka. Dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo pod wodą z uwagi na dwa niezależne źródła gazu oraz łatwiejszy dostęp do sprzętu. A no i prestiż - nie ma to tamto - każdy chciałby nurkować w konfiguracji dwubutlowej ;) 

 

KURS PRZYGOTOWAWCZY NA P** (AOWD) - na tym kursie będziesz mógł poćwiczyć nabyte uprzednio umiejętności na większych głębokościach, przekonać się na własnej skórze czym jest narkoza azotowa oraz w jaki sposób można sobie z nią poradzić. Doświadczysz, w jaki sposób działa na Ciebie oraz otaczające Cię przedmioty ciśnienie na  głębokościach. Startując na kurs AOWD musisz posiadać przynajmniej 25 potwierdzonych nurkowań na głębokości 15-25 metrów. Ten kurs umożliwi Ci praktyczne przygotowanie do egzaminu AOWD czyli na zaawansowanego nurka oraz pozwoli Ci zaliczyć dodatkowe nurkowania niezbędne do udziału w samym szkoleniu.

 

 

Ceny kursów są ustalane indywidualnie w zależności o stopnia trudności kursu jak również miejsca szkolenia.

 

DIVING & SUPPORT

Kurs nurkowania Poznań